Providing you the best range of mild steel seamless pipe, ms hydraulic pipe, hydraulic cylinder tube, ms hydraulic pipes, carbon steel hydraulic pipe and ms seamless hydraulic pipe with effective & timely delivery.
₹ 90 / Kg Get Latest Price
| Size | 4 inches |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 3 m |
| Surface Treatment | Copper Coated |
| Surface Finish | Anodized |
| Thickness | 5 mm |
| Rusting | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Size | 6 inches |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Unit Pipe Length | 3 m |
| Thickness | 6 mm |
| Rusting | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Kg Get Latest Price
| Material | MS |
| Usage/Application | Hydraulic Power Pack |
| Surface Finishing | Polished |
| Outer Diameter | 100mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | Hydraulic Cylinder Tube |
₹ 60 / Kilogram(s) Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Type | MS Hydraulic Pipes |
| Is It Flexible | InFlexible |
| Unit Pipe Length | 9 meter, 3 meter, 6 meter |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Kilogram Get Latest Price
| Unit Pipe Length | 9 meter, 6 meter, 3 meter |
| Usage/Application | Industrial |
| Type | Carbon Hydraulic Pipes |
| Material | Carbon |
| Country of Origin | Made in India |
We are an eminent name engaged in manufacturing and supplying superior range of Carbon Hydraulic Pipes. These hydraulic pipes are used in many industrial applications. These hydraulic pipes are manufacture with high grade steel and leading technology. Offered hydraulic pipes are available in different specifications as per the various needs of the clients.
Features:
₹ 67 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | industrial usage |
| Single Piece Length | 3 meter |
| Size | 1 inch |
| Surface Treatment | Copper Coated |
| Unit Pipe Length | 3 m |
| Thickness | 5 mm |
| Size/Diameter | 4 inch |
S.N.Hasan (Ceo)
Noor Trading Co.
Ground Floor, Shop No. 5,345, B.P.T. Plot Copper, Smith Street Kasara, Gully Dockyard, Road
Mumbai - 400010, Maharashtra, India